Słupki zabezpieczające
Słupki zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa chronionego obiektu. Charakteryzują się one, w odróżnieniu do szlabanów, bardzo dużą wytrzymałością na uderzenia pojazdów.

Słupki możemy podzielić na trzy główne kategorie:
- słupki automatyczne (hydrauliczne bądź elektromechaniczne), sterowane zdalnie za pomocą pilota, przycisku bądź aplikacji mobilnej. Sprawdzają się w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu. Dostępne również w wersji z certyfikatem antyterrorystycznym (M30 lub M50). Firma Hörmann jako jedyna posiada słupki antyterrorystyczne z bezszczotkowym napędem elektromechanicznym.
- słupki stałe - na ogół stosowane jako rozwiązanie hybrydowe wraz z słupkami automatycznymi, gdyż wizualnie oraz wytrzymałością niczym się nie różnią. Blokady w postaci słupków stałych pozwalają zabezpieczyć m.in. strefy wydzielone. Są niezastąpione również jako zabezpieczenie miejsc, w których istnieje ryzyko utraty panowania nad pojazdem przez kierowcę, np. w pobliżu głównych wejść do galerii handlowych. Dostępne również w wersji z certyfikatem antyterrorystycznym (M30 lub M50).
- słupki przenośne - idealna rozwiązanie w przypadku wjazdów użytkowanych sporadycznie. W takiej sytuacji cylinder słupka może zostać zdemontowany po otwarciu blokady za pomocą dedykowanego klucza. Cylinder (waga 22kg) możemy zdjąć, umożliwiając tym samym wjazd pojazdu na dany teren.

Każdy model zabezpieczenia posiada ściśle określone wartości energii uderzenia powodującej oraz niepowodującej zniszczenia urządzenia. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, jaka zapora jest najbardziej odpowiednia do określonego obiektu.

Zapory zostały podzielone na dwie linie produktowe: Security Line oraz High Security Line. Pierwsza grupa przeznaczona jest do zastosowania jako kontrola wjazdu. Natomiast w grupie High Security Line znajdują się elementy posiadające międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa uzyskane podczas precyzyjnych testów zderzeniowych, M30 oraz M50, potwierdzające wytrzymałość zapór drogowych.

Katalog Systemy kontroli wjazdu (PDF)

Hormann Szczecin